VMRO-DPMNE: Obligacionet komunale

Inkurajimi i emetimit të obligacioneve komunale për financimin e projekteve kapitale;

Arsyetimi:

Qeveria e inkurajon emetimin e obligacioneve komunale, por deri tani asnjë komunë nuk ka lëshuar obligacione komunale.

Linqet:

Të gjitha komentet dhe vërejtjet në lidhje me këtë dhe artikujt e tjerë të Vërtetmatës-it, kërkesat për korrigjime dhe sqarime, si dhe sugjerimet për verifikimin e deklaratave të politikanëve dhe premtimeve të partive politike, mund t’i dorëzoni përmes këtij formulari

Your email address will not be published.