VMRO-DPMNE: Forcat e Armatosura në ndihmë të institucioneve civile

Do ti aftësojmë forcat e armatosura për ndihmë më të madhe për institucionet civile në vend për të kryer detyra jo-luftarake të tilla si ndihma në rast të zjarreve dhe fatkeqësive të tjera natyrore dhe të mjedisit, në aksionet e kërkimit dhe shpëtimit të njerëzve dhe kështu me radhë. Për këtë qëllim do të blejë pajisje të reja.

Arsyetimi:

Në mungesë të informacioneve  ky premtim ende nuk është vërtetuar.

Të gjitha komentet dhe vërejtjet në lidhje me këtë dhe artikujt e tjerë të Vërtetmatës-it, kërkesat për korrigjime dhe sqarime, si dhe sugjerimet për verifikimin e deklaratave të politikanëve dhe premtimeve të partive politike, mund t’i dorëzoni përmes këtij formulari

Your email address will not be published.