BDI: Maqedonia do t’i fillojë bisedimet për anëtarësim në BE

Ne do të investojmë të gjitha energjitë tona për të siguruar se Maqedonia do të fillojë negociatat për anëtarësim në BE deri në fund të këtij viti (2008) dhe do të arrijë të bëhet anëtare e Evropës së bashkuar në afatin më të shkurtër të mundshëm kohor.

Arsyetim:

Deri në maj 2011, Maqedonia akoma nuk i ka filluar bisedimet për anëtarësim në BE.

Të gjitha komentet dhe vërejtjet në lidhje me këtë dhe artikujt e tjerë të Vërtetmatës-it, kërkesat për korrigjime dhe sqarime, si dhe sugjerimet për verifikimin e deklaratave të politikanëve dhe premtimeve të partive politike, mund t’i dorëzoni përmes këtij formulari

Your email address will not be published.