Zhaneta Çaushevska

 Zhaneta Çausheska është kryetare e komunës Gradsko prej prillit të vitit 2013

 

JETA PRIVATE

Ka lindur në Manastir në vitin 1963. Prej vitit 1988, pasi lidhi kurorë një periudhë të caktuar ka jetuar në Veles.

KARRIERA

Zhaneta Çaushevska është doktoreshë me profesion. Pas hapjes së ordinancës private shëndetësore në vitin 1994 bëhet banore e Gradskos.

KARRIERA POLITIKE

Ajo ka arritur fitore absolutie në rrethin e parë zgjedhor.  Në vitin 2009 bëhet anëtare e Këshillit të Komunës së Gradskos dhe kryetare e këtij Këshilli, që në zgjedhjet lokale të vitit 2013, si kandidat i VMRO DPMNE-së të zgjidhet për kryetare e Komunës Gradskos.

BURIME

Ueb-faqja e Komunës Gradsko – Kryetari i komunës

Të gjitha komentet dhe vërejtjet në lidhje me këtë dhe artikujt e tjerë të Vërtetmatës-it, kërkesat për korrigjime dhe sqarime, si dhe sugjerimet për verifikimin e deklaratave të politikanëve dhe premtimeve të partive politike, mund t’i dorëzoni përmes këtij formulari

Ky artikull është përgatitur në kuadër të Vërtetmatësit, projekt për rritjen e llogaridhënies dhe përgjegjësisë së politikanëve dhe partive përpara qytetareve, i realizuar nga Fondacioni Metamorphosis. Artikulli mundësohet me përkrahje të fondacionit jofitimprurës amerikan (NED - National Endowment for Democracy) dhe Fondit Ballkanik për Demokraci, projekt i Fondit Gjerman të Marshallit në SHBA (BTD – The Balkan Trust for Democracy, a project of the German Marshall Fund of the United States), iniciativë e cila përkrah demokracinë, qeverisjen e mirë dhe integrimet euro-atlantike në Evropën Juglindore. Përmbajtja e recensionit është përgjegjësi e autorit dhe nuk i paraqet qëndrimet e Metamorphosis, National Endowment for Democracy, The Balkan Trust for Democracy, projekt i Fondit Gjerman të Marshallit në SHBA dhe partnerëve të tyre.

Your email address will not be published.