Isen Shabani

Kryetar i Komunës së Vrapçishtit, kandidat nga radhët e Aleancës për Shqiptarët

JETA PRIVATE

Isen Shabani ka i lindur me 02 janar, te vitit 1987 ne fshatin Gradec. Është i martuar dhe baba i tre fëmijëve.

ARSIMIMI

Ka diplomuar ne fakultetin e Ekonomise prane Universitetit te Europes Juglindore, ne Tetove. Si ekonomist i diplomuar Isen Shabani udhëheq edhe disa biznese private.

KARRIERA POLITIKE

Ne gusht te vitit 2016 emërohet si ushtrues detyre në Inspektoratin Shtetëror të Tregut. Në zgjedhjet lokale të Prillit, të vitit 2013 Isen Shabani kandidohet për kryetare komune, por nuk arrin të zgjidhet si kryetar. Në zgjedhjet lokale të Shtatorit, të vitit 2017, fiton besimin e qytetareve dhe zgjidhet kryetar i Komunës së Vrapçishtit.

BURIME

Ueb sajti i Komunës së Vrapçishtit

Të gjitha komentet dhe vërejtjet në lidhje me këtë dhe artikujt e tjerë të Vërtetmatës-it, kërkesat për korrigjime dhe sqarime, si dhe sugjerimet për verifikimin e deklaratave të politikanëve dhe premtimeve të partive politike, mund t’i dorëzoni përmes këtij formulari

Ky artikull është përgatitur në kuadër të Vërtetmatësit, projekt për rritjen e llogaridhënies dhe përgjegjësisë së politikanëve dhe partive përpara qytetareve, i realizuar nga Fondacioni Metamorphosis. Artikulli mundësohet me përkrahje të fondacionit jofitimprurës amerikan (NED - National Endowment for Democracy) dhe Fondit Ballkanik për Demokraci, projekt i Fondit Gjerman të Marshallit në SHBA (BTD – The Balkan Trust for Democracy, a project of the German Marshall Fund of the United States), iniciativë e cila përkrah demokracinë, qeverisjen e mirë dhe integrimet euro-atlantike në Evropën Juglindore. Përmbajtja e recensionit është përgjegjësi e autorit dhe nuk i paraqet qëndrimet e Metamorphosis, National Endowment for Democracy, The Balkan Trust for Democracy, projekt i Fondit Gjerman të Marshallit në SHBA dhe partnerëve të tyre.

Your email address will not be published.