VMRO-DPMNE nuk përfaqëson pakicën, lëre më shumicën dërrmuese të qytetarëve

  Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, gjatë kohës së qëndrimit në SHBA dha intervistë për “Zërin e Amerikës”, në suaza të të cilit dha deklaratë e cila nuk përputhet me realitetin: VMRO-DPMNE është parti politike e përgjegjshme, VMRO-DPMNE prezanton shumicën…

Ministri Filipçe, megjithatë ua hodhi fajin nënave për vdekjen e foshnjave të sapolindura

  Ministri i Shëndetësisë së Republikës së Maqedonisë doli me kumtesë/deklaratë/ qëndrim pas reagimeve të opinion në lidhje me konferencën për shtyp të ministrit Venko Filipçe, në të cilën mendojmë se ka një të pavërtetë: …Ministria e Shëndetësisë dhe ministri,…